Microsoft kończy produkcję Kinecta

26 października 2017, 13:17

Microsoft wstrzymuje produkcję urządzenia Kinect i skupia się na rozwoju HoloLens. Twórca Kinecta Alex Kipman i menedżer odpowiedzialny za Xboksa Matthew Lapsen poinformowali, że produkcja Kinecta ma się ku końcowi. Microsoft zapewni wsparcie użytkownikom Kinecta dla Xboksa, ale nie będzie produkował już tego urządzenia. Kupić je można będzie jedynie z drugiej ręki lub tam, gdzie sklepy mają je jeszcze na stanie.



Apple krytykuje Microsoft

8 sierpnia 2006, 09:12

Podczas corocznego World Wide Developers Conference (WWDC) Steve Jobs, szef firmy Apple, skrytykował Microsoft za kopiowanie rozwiązań z systemu Mac OS X 10.4 "Tiger". Nasi przyjaciele z północy wydają każdego roku 5 miliardów dolarów na prace badawczo-rozwojowe. I, jak się wydaje, jedyne co potrafią zrobić to naśladowanie Google'a i Apple'a. To dobry przykład, że pieniądze to nie wszystko – stwierdził Jobs.


Vista już złamana?

31 stycznia 2007, 11:49

Alex Ionescu, współtwórca oprogramowania ReactOS, poinformował, że udało mu się złamać system DRM zastosowany w 64-bitowej wersji Windows Vista. Jeśli jest to prawda, to możliwe będzie kopiowanie materiałów chronionych tych systemem.


XO, tani laptop© OLPC

Nie można zabraniać Microsoftowi dostępu do XO - Negroponte

29 października 2007, 10:35

Niedawno Microosft wywołał małe zamieszania oświadczając, że pracuje nad specjalną wersją Windows XP dla taniego notebooka XO. Teraz na ten temat wypowiedział się Nicholas Negroponte, pomysłodawca notebooka za 100 dolarów i szef programu OLPC (One Laptop Per Child).


Zrzut ekranowy (prawdopodobnie fałszywy) z Windows 7

Następca Visty już w przyszłym roku?

23 stycznia 2008, 09:36

W Sieci pojawiły się plotki, jakoby kolejny OS Microsoftu, Windows 7, miał trafić na rynek już w przyszłym roku, a nie, jak zapowiadano, w 2010. Co więcej, na niektórych forach internauci informują, że już mieli w rękach wczesne wersje nowego systemu operacyjnego z Redmond.


Gazela zastąpi Explorera?

24 lutego 2009, 12:56

Microsoft ujawnił dokumenty dotyczące przeglądarki o nazwie kodowej Gazelle. Jej główną zaletą ma być znaczna poprawa bezpieczeństwa w porównaniu z obecnie dostępnymi przeglądarkami.


Sąd przychylny Microsoftowi

4 września 2009, 09:49

Federalny Sąd Apelacyjny przychylił się do wniosku Microsoftu, w którym koncern prosił o uchylenie zakazu sprzedaży Worda 2003 i 2007. Przypomnijmy, że zakaz sprzedaży tego oprogramowania wydano po tym, jak sąd uznał, że narusza ono patent należący do kanadyjskiej firmy i4i.


Kin - telefon dla fanów Facebooka

14 kwietnia 2010, 10:59

Microsoft zaprezentował nowy typ telefonu komórkowego o nazwie Kin. To urządzenie, które powstało z myślą o osobach korzystających z serwisów społecznościowych. Kin One oraz Kin Two trafią na rynek w maju i będą dostępne w sieci Verizon Wireless.


Chińczycy na tropie dziury w IE

3 stycznia 2011, 17:15

Pracujący dla Google'a Michał Zalewski poinformował, że chińscy hakerzy najprawdopodobniej wpadli na trop krytycznego niezałatanego błędu w Internet Explorerze. Błąd ten to jedna z około 100 dziur, które Zalewski znalazł w IE, Firefoksie, Chrome, Safari i Operze.


Hacker włamał się do sieci kolejnych wystawców certyfikatów?

7 września 2011, 11:49

„Ichsun", hacker, który włamał się do holenderskiej firmy DigiNotar twierdzi, że uzyskał też dostęp do czterech innych firm wydających certyfikaty bezpieczeństwa. W wydanym przez „Ichsuna" oświadczeniu czytamy, że chce on, by świat wiedział, że wszystko co robicie, będzie miało konsekwencje, będziecie musieli zapłacić za wszystko, co wasz kraj zrobił w przeszłości


Zostań Patronem

Od 2006 roku popularyzujemy naukę. Chcemy się rozwijać i dostarczać naszym Czytelnikom jeszcze więcej atrakcyjnych treści wysokiej jakości. Dlatego postanowiliśmy poprosić o wsparcie. Zostań naszym Patronem i pomóż nam rozwijać KopalnięWiedzy.

Patronite

Patroni KopalniWiedzy