Wszczepialna stacja dokująca i magnetyczna kapsułka ułatwią życie cukrzykom
21 sierpnia 2021, 09:06Włoscy naukowcy poinformowali o stworzeniu stacji dokującej, która byłaby wszczepiana np. osobom chorującym na cukrzycę typu I. Zadaniem stacji byłoby utrzymywanie odpowiedniego poziomu insuliny. Urządzenie miałoby być zasilane i kontrolowane bezprzewodowo, a jego napełnianie odbywałoby się dzięki... dokującym magnetycznym kapsułkom, połykanym przez pacjenta
Florencja: sekretny ogród Medyceuszy po raz pierwszy udostępniony zwiedzającym
5 kwietnia 2023, 09:50Po długiej renowacji finansowanej przez Galerię Uffizi i region Toskanii po raz pierwszy w historii udostępniono zwiedzającym sekretny ogród, utworzony około połowy XVII w. przy Ogrodzie Boboli we Florencji. Ogród Kamelii (Giardino delle Camelie), bo o nim mowa, jest niewielką zieloną przestrzenią, znajdującą się w cieniu murów oddzielających Palazzo Pitti od parku - nieopodal mieści się Museo della moda e del costume, a obok prowadzi Viale della Meridiana.
NOAA uruchomiła dwa superkomputery
1 lutego 2007, 11:55Amerykański Urząd Badań Atmosfery i Oceanów (National Oceanic & Atmospheric Administration) poinformował o uruchomieniu swoich dwóch najnowszych superkomputerów. Maszyny zbudowano w ubiegłym roku i znalazły się na 36. oraz 37. miejscu listy TOP500, prezentującej 500 najpotężniejszych superkomputerów na świecie.
Sony BMG porzuci DRM?
7 stycznia 2008, 11:06Wszystko wskazuje na to, że jesteśmy świadkami początku końca systemów DRM w cyfrowej muzyce. Sony BMG, jeden z najzagorzalszych zwolenników DRM, prawdopodobnie zrezygnuje, przynajmniej częściowo, ze stosowania tej metody ochrony treści.
Sposób na lepsze patenty?
17 września 2008, 11:30W ramach programu Peer-to-Patent w procesie przyznania patentów może uczestniczyć właściwie każdy. Wnioski patentowe są publikowane, a osoby zainteresowane mogą wysyłać komentarze, które trafiają do Biura Patentowego.
Wkrótce automatyczne restarty Windows 7
24 czerwca 2009, 11:42Zbliża się termin wygaśnięcia prawa do użytkowania wersji beta systemu Windows 7. Osoby, które z niej korzystają, powinny pamiętać, że od 1 lipca bieżącego roku system będzie samoczynnie restartował się co dwie godziny, a 1 sierpnia tapeta pulpitu zostanie automatycznie usunięta, a nad paskiem zadań pojawi się informacja, że używanie tej wersji jest nielegalne.
Novell (znowu) wygrał ze SCO
31 marca 2010, 18:52Po latach sądowej walki, licznych odwołaniach i kolejnych decyzjach sądu zapadł wyrok w sprawie SCO kontra Novell. Spór dotyczy tego, do kogo należą prawa intelektualne do uniksowego System V.
Symbian jednak przetrwa
9 listopada 2010, 13:05Nie sprawdziły się nasze wcześniejsze doniesienia dotyczące możliwego końca systemu Symbian. Nokia zdecydowała się przejąć nad nim całkowitą kontrolę i rozwijać system pod własną marką.
Microsoft ściągnie sobie na głowę kłopoty?
15 września 2011, 10:21Windows 8, którego premiera spodziewana jest w trzecim kwartale przyszłego roku, będzie dostarczany wraz z wbudowanym oprogramowaniem antywirusowym. Obecnie Microsoft udostępnia bezpłatnie Microsoft Security Essentials, jednak jest to osobny program, który użytkownik może pobrać z witryny koncernu z Redmond
Uzyskano kubity w temperaturze pokojowej
4 lipca 2012, 11:17Jednym z najważniejszych wyzwań stojących przed naukowcami pracującymi nad kwantowymi komputerami jest stworzenie stabilnego kubitu (kwantowego bitu), który może istnieć w temperaturze pokojowej. Naukowcom z Uniwersytetu Harvarda udało się rozwiązać ten problem.

